Aktualizacja stron – dlaczego jest tak ważna

Regularna aktualizacja stron internetowych jest bardzo ważna zawsze, jednak szczególnie wtedy, kiedy strona służy jako narzędzie biznesowe. Ma ona być bowiem źródłem najważniejszych informacji dla klienta, musi stanowić także zachętę dla użytkowników do jej odwiedzin. Strona mało nowoczesna, bez właściwych funkcjonalności, nie będzie tym co wzbudzi zaufanie. Kliknij aby przeczytać więcej!

Regularna aktualizacja stron internetowych jest bardzo ważna zawsze, jednak szczególnie wtedy, kiedy strona służy jako narzędzie biznesowe. Ma ona być bowiem źródłem najważniejszych informacji dla klienta, musi stanowić także zachętę dla użytkowników do jej odwiedzin. Strona mało nowoczesna, bez właściwych funkcjonalności, nie będzie tym co wzbudzi zaufanie. Jeszcze gorzej, kiedy zamieszczone treści nie będą odpowiadać rzeczywistej ofercie. Tym co skłoni internautów do ponownych odwiedzin na stronie, będzie na pewno jej regularna aktualizacja treści oraz techniczna. Nie można jednak zapominać, że aktualizacji powinien podlegać także WordPress oraz wtyczki, bo to jedyny sposób na zachowanie bezpieczeństwa strony i wykrycie wszelkich luk.

Aktualizacja stron i jej treści

Aktualizacja stron internetowychNadrzędnym celem prowadzenia każdej strony internetowej, powinno być jak najlepsze dostosowanie jej do odbiorców. Tym co powinno się na niej znajdować są na pewno:

  • bieżąca oferta,
  • prawidłowe dane kontaktowe,
  • dostosowanie pod obecne trendy (pod względem szaty graficznej czy nawigacji).

Mało? Zobacz co jeszcze koniecznie MUSI się znaleźć na stronie internetowej.

Dlatego też tak istotna jest regularna aktualizacja strony internetowej. Jej właściciel musi zadbać o dodawanie informacji o nowych produktach (w przypadku sklepu) czy usługach, a także o zamieszczanie ważnych aktualności. Istotne będzie także dodawanie nowych podstron, kiedy oferta będzie się rozwijać lub kiedy będzie chciało zainteresować się użytkowników nowymi treściami. Aktualizacja tego co znajduje się na stronie będzie wskazywać użytkownikom, że dana firma się rozwija i cały czas dobrze prosperuje.

Dodawanie i poprawa treści strony ma znaczenie także jeśli chodzi o pozycjonowanie. Aby witryna uzyskiwała wysokie pozycje w wyszukiwarce, musi być prowadzona zgodnie z najnowszymi trendami. Bardzo ważne jest też dobieranie właściwych słów kluczowych. Optymalizacja strony pod względem SEO powinna odbywać się regularnie, by cały czas utrzymywać dobrą pozycję strony. Zmiany pomogą uniknąć takich błędów, jak na przykład: brak nagłówków H1, H2 i H3, nieodpowiednie wartości tych nagłówków, brak meta-tagów, zamieszczanie polskich znaków w adresach URL, a także obecność w indeksie Google’a podstron, które powinny zostać z niego wykluczone.

Aktualizacja funkcjonalności strony

Użytkownikom stron internetowych zależy zawsze: na ich szybkim ładowaniu, jak najszybszym znalezieniu potrzebnych informacji. Dlatego idąc z postępem technologicznym należy dokonywać odpowiednich aktualizacji. Nie pozwalając na to, by strona długo się ładowała, była mało czytelna czy trudna w nawigacji. Aktualizacje powinny dotyczyć również tego, by dana witryna bez problemu mogła być wyświetlana na ekranach telefonów i tabletów. Swoją stronę www warto udoskonalać, wprowadzając do niej różnego rodzaju funkcje, takie jak: wyszukiwarka treści, formularz kontaktowy. Kiedy oferta albo treści na stronie będą kierowane nie tylko do potencjalnych klientów z Polski, to dobrze kiedy na stronie zostaną wprowadzone różne wersje językowe. Ważne stać się może projektowanie nowych elementów graficznych i ogólne zadbanie o ładną i przyjazną użytkownikom szatę graficzną. Aktualizowana w ten sposób strona wygląda nowocześnie, a przede wszystkim profesjonalnie.

Aktualizacja stron – CMS WordPress i wtyczki

Aktualizacja stron WWWStrona internetowa to nie tylko treści, funkcjonalności i szata graficzna, a przede wszystkim oprogramowanie, to znaczy system CMS. Bardzo często wybieranym rozwiązaniem jest CMS opensource, taki jak WordPress. Jest on cały czas rozwijany i w związku z tym nieustannie otrzymuje nowe aktualizacje. W związku z tym strona – nawet jeśli będzie działać poprawnie – szybko zacznie się dezaktualizować z powodu zmieniających się technologii.

Witryna bez odpowiedniej administracji może stać się źródłem frustracji jej użytkowników. Zwłaszcza jeśli nie nie będzie się właściwie wczytywać. Niestety, również celem ataków cyberprzestępców. Wszystko to może wpłynąć na wyraźny spadek jej skuteczności sprzedażowej, a także wizerunkowej.

Sam system WordPress zazwyczaj jest aktualizowany automatycznie przez firmę hostingową. Na uwadze trzeba mieć jednak to, że aktualizowane w ten sposób nie są wszelkie dodatki znajdujące się na stronie internetowej. Co więcej, może zdarzyć się też tak, że w wyniku aktualizacji systemu CMS WordPress, witryna przestaje działać w prawidłowy sposób.

Aktualizacje i raz jeszcze bezpieczeństwo

Skupiając się na własnej działalności gospodarczej wiele osób popełnia błąd i zapomina o aktualizacjach. Może to skutkować awarią strony lub nawet atakami hakerskimi. Nic w tym dziwnego – kiedy strona www czy sklep internetowy nie zostały zaktualizowana od dłuższego czasu (nawet od kliku lat) to dość łatwo mogą paść łupem ataków. Wszystko dlatego, że ich zabezpieczenia najprawdopodobniej nie są już po prostu aktualne. Wykryte luki zostają usuwane właśnie w czasie aktualizacji: zarówno WordPress jak i wtyczek.

Jeśli chodzi o te drugie, to każda z nich (oczywiście w miarę możliwości) powinna działać w jak najbardziej aktualnej wersji. Podobnie sprawa wygląda jeśli chodzi o wirusy, które mogą zaatakować stronę jeśli się na niej nic nie zmienia. Zawirusowanie będzie wynikiem braku aktualizacji WordPressa, motywu i wtyczek na przykład wtedy, kiedy na liście wtyczek znajdują się takie dodatki, które uległy niedawno atakom hakerskim. Wtedy ich skrypty wpuszczają na strony złośliwe kody. Aktualizacja pomoże w utrzymaniu stabilizacji oraz bezpieczeństwa strony. Na koniec warto dodać, że czasach kiedy zdecydowana większość firm ma własne strony internetowe gdzie prezentuje swoje usługi i produkty, wiele osób nie posiada zasobów oraz wiedzy co do aktualizacji swoich miejsc w sieci.

Aktualizacja stron przez Specjalistów!

Można jednak bez problemu znaleźć profesjonalne firmy, które zajmą się takimi właśnie działaniami – w tym oczywiście naszą Agencję Interaktywną NextGen Group! Oprócz aktualizacji WordPress i wtyczek, zajmiemy się również wprowadzaniem na stronę www danych, zmianami wyglądu witryny, wdrażaniem niezbędnych modyfikacji, a także pełnym administrowaniem strony i czymś niezwykle istotnym – dbaniem o kwestie bezpieczeństwa: zarówno dla samej strony, jak i jej wszystkich użytkowników.

Zobacz też:

Masz pytania?Agencja Interaktywna

Pisz lub dzwoń!Outsourcing IT

Pomagamy, doradzamy i rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

NextGen Group
ul. Rot. W. Pileckiego 26
48-300 Nysa
NIP: 7532344011

Email: [email protected]
Telefon: 533 22 22 30

Godziny pracy: Pon - Pt, 09:30 - 17:30
Polityka prywatności

Z naszych usług skorzystali m.in:

Zobacz więcej naszych klientów