Ile kosztuje strona internetowa w 2020 roku?

Prowadzisz działalność, planujesz rozwój swojej firmy, masz dobry produkt lub ciekawy biznesplan. Zdajesz sobie jednak sprawę z brakującego elementu, który pomoże Tobie w pełni rozwinąć własny biznes. Potrzebujesz profesjonalnej, przemyślanej i skrojonej na miarę strony internetowej. Ale ile ona kosztuje? Kliknij aby przeczytać więcej!

Prowadzisz działalność, planujesz rozwój swojej firmy, masz dobry produkt lub ciekawy biznesplan. Zdajesz sobie jednak sprawę z brakującego elementu, który pomoże Tobie w pełni rozwinąć własny biznes. Potrzebujesz profesjonalnej, przemyślanej i skrojonej na miarę strony internetowej. Zanim podejmiesz tę kluczową decyzję warto opracować budżet, dokładnie sprawdzić wszystkie opcje, poznać rynek i oferty. Postaramy się ułatwić Tobie ten wybór i podpowiemy jaki jest orientacyjny koszt budowy witryny, czyli ile kosztuje strona internetowa?

Ile kosztuje strona internetowa wykonana w agencji interaktywnej?

Ile kosztuje strona internetowa?Zanim przejdziemy do określenia kosztów tworzenia strony, sprawdźmy jakie atuty zapewnia takie rozwiązanie:

 • Wysoka jakość. Doświadczony zespół specjalistów tworzy w oparciu o bogatą, aktualną wiedzę i wypracowane standardy.
 • Odpowiedzialność biznesowa. Agencja bierze na siebie odpowiedzialność za błędy i ich naprawę. Daje gwarancję właściwego funkcjonowania oraz wykonania strony internetowej w terminie.
 • Wybór podwykonawców. Agencja zajmuje się wyborem, selekcją wyspecjalizowanych wykonawców. Akurat nasza agencja, posiada szereg Specjalistów we własnych szeregach.
 • Komplementarność usług. Profesjonalna agencja zapewnia kompleksową obsługę, w jej ofercie znajdują się usługi, które stanowią wsparcie i kontynuację działań marketingowych. Oferuje optymalizację SEO dla wyszukiwarek, pomoc posprzedażową i wsparcie techniczne, hosting i serwery.  Gwarantuje współpracę w kolejnych etapach rozbudowy strony www oraz doradztwo w zakresie reklamy internetowej.

Oczywiście przy zamawianiu witryny w profesjonalnej agencji interaktywnej należy się liczyć z kosztami, które będą wyższe niż w przypadku freelancera. Na rynku funkcjonuje duża liczba agencji i jeśli chcemy mieć pewność, że wycena usług będzie rzetelna, decyzja o współpracy z konkretną agencją powinna być dobrze przemyślana. 

Przejdźmy do kwestii ile kosztuje strona internetowa w agencji interaktywnej

Podajemy orientacyjny koszt zawarty w widełkach cenowych:

 1. Statyczna strona internetowa, wykonana w oparciu o szablon graficzny, cena: 2500 zł – 3500 zł.
 2. Statyczna strona internetowa, wykonana z wykorzystaniem indywidualnego projektu graficznego, cena: 5000 zł – 7500 zł.
 3. Strona internetowa z systemem CMS stworzona w oparciu o szablon graficzny, cena: 5000zł – 6500zł.
 4. Strona internetowa z systemem CMS stworzona z wykorzystaniem indywidualnego projektu graficznego, cena: 9500zł – 15500zł.
 5. Strona internetowa blog z projektem graficznym cena: 700 zł – 1200 zł. 
 6. Strona internetowa wizytówka z projektem graficznym, kilkoma podstronami i blogiem cena: 1200 zł – 1750 zł. 
 7. Strona internetowa One Page – niewielka lub rozbudowana strona firmowa, produktu lub wydarzenia cena: 1200 zł – 2400 zł. 
 8. Strona internetowa Landing page – strona, która nie zawiera oddzielnych podstron i jest stworzona do celów promocyjnych lub informacyjnych cena: 1200 zł – 2400 zł.
 9. Strona internetowa e-learning możliwością e-nauki, tworzenia i sprzedaży kursów online cena : 2400 zł – 4800 zł.

Co składa się na cenę strony www wykonanej w oparciu projekt indywidualny? 

 • Koncepcja –określenie celów, wstępnych założeń, zebranie materiałów oraz inspiracji,
 • Projektowanie graficzne – makietowanie, projektowanie widoków, poprawki wizualne,
 • Kodowanie – przełożenie projektu graficznego na interaktywny kod strony,
 • Testowanie – sprawdzanie poprawności działania strony,
 • Wdrażanie treści – wprowadzanie pakietu docelowych materiałów: zdjęć, treści, filmów itd.
 • Optymalizacja – optymalizowanie obszarów składających się na wydajność, bezpieczeństwo, atrakcyjność,
 • Migracja, konserwacja i rozwój – przeniesienie strony na docelowy adres www, finalizacja działań, zarządzanie stroną oraz jej dalsza optymalizacja w celu pozyskania większej ilości odbiorców.

Co wpływa na koszt stworzenia indywidualnie zaprojektowanej strony? 

Do elementów, które wpływają na to ile kosztuje strona internetowa należą:

 • Wygląd strony.
 • Liczba wniesionych poprawek do projektu, podstron do zaprojektowania oraz funkcjonalności.
 • Ilość treści do wprowadzenia.
 • Rodzaj treści (np. skomplikowany układ, obecność tabel, wykresów, infografik itd.).
 • Nietypowe funkcje tworzone wyłącznie dla Twojego biznesu.

Ile kosztuje strona internetowa wykonana przez freelancera?

Ile kosztuje strona internetowa?Mając na uwadze niższe koszty wykonana strony i elastyczność współpracy mogłoby się wydawać, że rozsądnie jest znaleźć rzetelnego i profesjonalnego freelancera, który specjalizuje się w tworzeniu stron www. Musimy sobie jednak zdawać sprawę, że na polskim rynku aż roi się od pseudo-profesjonalistów. Dodatkowo należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy usługa zawężona jedynie do stworzenia strony będzie dla nas satysfakcjonująca. Tak zwany wolny strzelec nie ma konkretnych obowiązków i stałych godzin pracy, sam zarządza swoim czasem, pracuje zazwyczaj w domu. Niższa stawka za usługi freelancera wynika głównie z tego, że pracując w ten sposób nie ponosi kosztów związanych np. z utrzymaniem biura. Największą  jednak wadą współpracy z wolnymi strzelcami jest brak pewności wykonania zlecenia. Należy także wziąć pod uwagę fakt, iż po realizacji projektu zazwyczaj współpraca się kończy i chcąc skorzystać z usług takich jak pozycjonowanie trzeba będzie i tak skierować swe kroki do agencji. 

Dodatkowe warianty

 • Gotowa strona internetowa z sieci. Przy minimalnym budżecie można otrzymać dedykowany projekt graficzny. Jeśli jednak cena za gotowy projekt oscyluje wokół 2000 zł to istnieje ryzyko, że jest on niskiej jakości lub stanowi zmodyfikowaną kopię innego gotowego projektu.
 • Darmowe generatory stron internetowych. Oczywiście darmowa jest tylko pewna część strony. Wszystkie dodatki generują wysokie koszty.

Dlaczego warto wybrać profesjonalną agencję?

Ile kosztuje strona internetowa?Agencja Interaktywna NextGen Group od lat specjalizuje się w tworzeniu funkcjonalnych, responsywnych stron internetowych. Zatrudnia grono specjalistów, którzy kompleksowo podejdą do Twojego zlecenia, czyli poza projektem graficznym  przygotują strategię marketingową oraz zaproponują Ci różnorodne działania, które wspomogą promocję Twojej firmy w sieci. Pracując w oparciu o najpopularniejszy CMS WordPress agencja dołoży wszelkich starań, aby Twoja strona internetowa  była zawsze aktualna, zabezpieczona i dopasowana do nowych trendów.  NextGen Group nie tylko gwarantuje swoim klientom atrakcyjne pakiety cenowe, ale także profesjonalną obsługę, indywidualnie przypisanego specjalistę, który zrealizuje projekt oraz wsparcie techniczne po zakończeniu prac.

Ile kosztuje strona internetowa ? Podsumowanie

Decydując się na stworzenie strony internetowej najlepiej jeżeli porównasz chociaż kilka ofert i wybierzesz tę, która wzbudzi Twoje największe zaufanie, a koszt jej wykonania będzie według Ciebie racjonalny. Pamiętaj też, że cena zazwyczaj idzie w parze z jakością. Jeżeli uznasz, że koszt wykonania strony zdecydowanie odstaje od średniej, koniecznie spytaj z czego to wynika i jakie elementy wpływają na cenę. Dowiedz się dokładnie za co płacisz i w jakiej technologii działa wykonawca. Zwróć szczególną uwagę na skrajności cenowe. Rozsądnie rozdysponuj budżet pamiętając, że oszczędzanie na realizacji strony to ryzyko i może zemścić się w przyszłości. Weź pod uwagę przede wszystkim strony internetowe tworzone w oparciu o system CMS (np. WordPress), czyli panel, który umożliwia samodzielnie edytowanie treści na stronie. Strona taka ma lepsze wyniki w wyszukiwarkach, ze względu na jej częstsze aktualizacje. Masz też możliwość prowadzenia na niej bloga oraz wprowadzania innych zmian i aktualności. Jeśli zależy Ci na doświadczeniu, profesjonalizmie oraz stałym kontakcie, wybierz agencję, która w kompleksowy sposób zajmuje się stworzeniem  Twojej strony. Koszty nie będą znacznie większe od oferty freelancera, a zyskasz gwarancję, że Twój projekt zostanie zrealizowany zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

Zobacz też:

Masz pytania?Agencja Interaktywna

Pisz lub dzwoń!Outsourcing IT

Pomagamy, doradzamy i rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

NextGen Group
ul. Rot. W. Pileckiego 26
48-300 Nysa
NIP: 7532344011

Email: [email protected]
Telefon: 533 22 22 30

Godziny pracy: Pon - Pt, 09:30 - 17:30
Polityka prywatności

Z naszych usług skorzystali m.in:

Zobacz więcej naszych klientów