TOP 12 zalet posiadania strony na WordPress

Z Internetu korzystają co dzień miliony osób, wykorzystując to innowacyjne narzędzie do różnych celów. Dotyczy to zarówno osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. Każdego roku przybywa kolejnych stron internetowych, przez co rośnie konkurencja. Samo posiadanie witryny to dopiero początek, konieczne jest dostosowanie jej do potrzeb i oczekiwań wybranej grupy... Kliknij aby przeczytać więcej!

Z Internetu korzystają co dzień miliony osób, wykorzystując to innowacyjne narzędzie do różnych celów. Dotyczy to zarówno osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. Każdego roku przybywa kolejnych stron internetowych, przez co rośnie konkurencja. Samo posiadanie witryny to dopiero początek, konieczne jest dostosowanie jej do potrzeb i oczekiwań wybranej grupy docelowej oraz dotarcie do jak największej liczby odbiorców. Witryna musi być przyjazna dla użytkowników i wartościowa, zachęcać do zapoznania się z jej treścią i ponownego odwiedzenia. Nie można zapomnieć o działaniach marketingowych, uzyskaniu jak najlepszych wyników w wyszukiwarce. Niezależnie od tego, czy planujemy założyć stronę internatową, sprzedawać online lub prowadzić bloga, najlepszym narzędziem do stworzenia witryny okazuje się WordPress. Obecnie jest to najczęściej wybierany system do tworzenia stron www, co wynika z licznych jego zalet. Czas najwyższy poznać te najważniejsze, jeśli ktoś nadal ma wątpliwości co do słuszności jego wyboru. Zobacz, dlaczego strona WordPress to dobre rozwiązanie!

Dlaczego WordPress to dobry wybór?

Strona WordPressWordPress to ogromna platforma pozwalająca na tworzenie stron internetowych, łącząca w sobie nieprzeciętne walory użytkowe i estetyczne. To właśnie za jej pomocą możliwe staje się stworzenie firmowej strony www, sklepu internetowego, bloga. Ogólnie mówiąc, WordPress jest systemem do zarządzania treścią, czyli CMS. Platforma ta daje ogromne możliwości, a do jej obsługi nie potrzeba żadnych specjalistycznych umiejętności ani obszernej wiedzy informatycznej. Nawet przeciętny użytkownik poradzi sobie z zaprojektowaniem i prowadzeniem witryny na WordPress, co nie wymaga znajomości programowania ani nawet zdolności graficznych. Do prawidłowego działania potrzebuje domeny internetowej i hostingu, co wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów, ale sam WordPress jest całkowicie darmowy.

1. Najpopularniejsza na świecie platforma do tworzenia stron internetowych

Bez wątpienia najpopularniejszą platformą to tworzenia dowolnych stron internetowych jest WordPress, z którego korzystają użytkownicy z całego świata. Zgodnie ze statystykami aż ponad 62% wszystkich stron www opiera się na CMS. Już na chwilę obecną popularność tego systemu jest ogromna i cały czas rośnie, wobec czego konkurencji trudno będzie pokonać WordPress.

2. Powszechnie dostępne oprogramowanie i to całkowicie za darmo

Strona WordPressJeśli ktoś planuje założyć stronę internetową, ale powstrzymuje go ograniczony budżet, rozwiązaniem dla jego problemu będzie właśnie strona WordPress. Nie ma żadnych problemów ze skorzystaniem z niego i to bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Użytkownicy mają do dyspozycji nie tylko samo oprogramowanie, ale też szereg dodatkowych możliwości, łącznie z szablonami graficznymi i wtyczkami. Ilość tych wszystkich elementów jest ogromna – dotyczy to zarówno tych darmowych, jak i płatnych. Nie trzeba wobec tego posiadać dużego kapitału, aby wystartować ze swoją własną witryną. Wszystkie narzędzia dostępne na WordPress są sprawdzone, przyjazne dla użytkowników i atrakcyjne.

Nawet bazując wyłącznie na tym co bezpłatne, można stworzyć unikalną witrynę, która będzie zachęcała do odwiedzenia. Znika problem z opłacaniem wielorakich abonamentów i planów, wydawaniem ogromnych kwot na wersje premium. Jedyne, o czym trzeba pamiętać, to opłacenie miejsca na serwerze. Przeciętnemu użytkownikowi nie są potrzebne zaawansowane narzędzia, a wraz z rozwojem witryny i zmiany potrzeb można w dowolnym momencie dodawać kolejne rozszerzenia, rozbudowując ją stopniowo. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć swój własny projekt graficzny, zgodnie z indywidualnymi wymaganiami i preferencjami. Na WordPress ogranicza nas wyłącznie własna wyobraźnia i ewentualnie środki finansowe.

3. Otwartość oprogramowania otwiera kolejne możliwości

WordPress jest to oprogramowanie typu open-source. Oznacza to, że użytkownicy mają możliwość modyfikowania go zgodnie z własnymi potrzebami, preferencjami i oczekiwaniami. Nie ma tylko jednego autora, który jest właścicielem WordPress posiadającym wyłączne prawa do dystrybucji i sprzedaży tego systemu. Oczywiście nad jego prawidłowym funkcjonowaniem i rozwojem czuwa sztab doświadczonych specjalistów, ale każdy może mieć wpływ na jego działanie i funkcjonalność. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby coś poprawić, naprawić powstałe błędy, tworzyć dodatkowe funkcje czy po prostu zasugerować nowe rozwiązania.

4. Strona WordPress zgodna z zasadami SEO

Każdy doskonale wie, jak ważne jest obecnie optymalizowanie witryny i jej skuteczne pozycjonowanie. Wiąże się to z ogromnymi korzyściami i daje długofalowe efekty. Każdego roku w Internecie pojawiają się setki, nawet tysiące witryn, a na pierwszej stronie w wynikach wyszukiwarki dostępna jest ograniczona ilość miejsc. Oznacza to, że tylko nieliczni staną się tymi konkurencyjnymi. Skutecznie prowadzone działania SEO zwiększają szanse na odniesienie sukcesu – uzyskanie aprobaty przez Google i wysokiej pozycji na liście wyników wyszukiwania na konkretną frazę kluczową. Strona WordPress jest przyjazna działaniom SEO. Samo podejmowanie działań w kierunku optymalizowania i pozycjonowania witryny niczego nie gwarantuje, muszą być one skuteczne. Z WordPress wszystko staje się łatwiejsze, można liczyć na uzyskanie pożądanych efektów i to relatywnie szybko.

5. Prostota pod każdym względem

WordPress jest ceniony przez użytkowników między innymi z powodu swojej prostoty, jednocześnie zapewniając im ogrom możliwości. Nie ma żadnych problemów z rozbudową witryny i wzbogaceniem jej o kolejne funkcje, zgodnie z potrzebami i preferencjami. Do stworzenia tego systemu użyto popularnego języka PHP i dobrze znanej bazy danych MySQL. Można liczyć na szybkie uruchamianie się strony, co dla każdego Internauty jest kluczową kwestią – długo ładująca się witryna działa bardzo zniechęcająco i może całkowicie zrazić do siebie Internautę. WordPress pomimo wielu modułów, wtyczek, rozszerzeń i dodatkowych funkcji nadal zapewnia szybkie ładowanie się strony. Użytkownik sytemu z łatwością poradzi sobie z jego obsługą, rozbudową interfejsu, zarządzaniem treścią, zmianą szaty graficznej itd. Instalacja większości wtyczek jest bardzo łatwa, a ich uruchomienie zajmuje dosłownie kilak minut. To właśnie dzięki nim większość wykonywanych działań na witrynie przebiega bez używania kodu.

6. Bezustanny rozwój pod okiem programistów

Niezaprzeczalną zaletą WordPress jest jego ciągły rozwój, co dotyczy również opartej na nim strony www. Programiści dbają o to, aby wszystko było cały czas udoskonalane, aktualizowane. Co więcej, nowości te można zainstalować na swojej witrynie i to bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Oczywiście nie wszystkie szablony i wtyczki są za darmo, ale co jakiś czas pojawiają się też bezpłatne opcje co wyboru.

7. Brak jakichkolwiek ograniczeń?

Zalety WordPressMówi się, że WordPress oferuje praktycznie nieograniczone możliwości, w czym jest oczywiście wiele racji. Za pomocą tego systemu można stworzyć dowolną stronę www i to nawet w przypadku braku posiadania wiedzy, zdolności programistycznych. Administrowanie witryny opartej na WordPress nie jest niczym skomplikowanym, wystarczy poznać podstawy, bo od czegoś trzeba będzie zacząć. W Internecie znajduje się multum gotowych poradników, które ułatwiają rozpoczęcie przygody na WordPress. Platforma ta wykorzystywana jest do tworzenia między innymi blogów, sklepów internetowych, stron typu landing page, katalogów, baz wiedzy, serwisów aukcyjnych, wirtualnych galerii itd. – można byłoby wymieniać bardzo długo, lista zdaje się nie mieć końca.

8. Strona WordPress wyświetli dowolne treści, pliki w różnych formatach

Niektóre strony internetowe nie radzą sobie z prawidłowym wyświetlaniem niektórych treści i plików graficznych, mogą być one nawet przez nie nieobsługiwane. WordPress ponownie punktuje wśród użytkowników możliwością obsługiwania wielu typów plików. Nie ma najmniejszych problemów z wyświetlaniem zdjęć, filmów, plików audio i dokumentów. Lista obsługiwanych formatów jest naprawdę długa, wystarczy zajrzeć do działu wsparcia, aby przekonać się o tym osobiście.

9. Dodawanie treści na WordPress nie sprawia żadnych trudności

Witryna internetowa, która się nie zmienia w żaden sposób, wiele traci, staje się mało atrakcyjna. Koniecznością jest modyfikowanie treści i dodawanie nowych. W przypadku WordPress tego typu działania są bardzo proste do przeprowadzenia. Dotyczy to nie tylko tekstów, ale też opisów produktowych, zdjęć, filmów oraz szeregu innych plików w różnym formacie. System został tak opracowany, aby uprościć do maksimum załączanie tekstów i plików na podstronach oraz umożliwić szybkie aktualizowanie i uzupełnianie witryny. Do dyspozycji jest multum przydatnych wtyczek, dzięki którym dodawanie tych wszystkich plików staje się jeszcze łatwiejsze.

10. Strona WordPress to gwarancja niezawodności

Niezwykle ważne w przypadku każdej strony internetowej jest to, aby cały czas prawidłowo działała i była dostępna dla użytkowników przez 24h/dobę. Musi opierać się wobec tego na niezawodnym systemie, a takim jest właśnie WordPress. Oczywiście zdarzają się różne usterki i błędy, ale są one na bieżąco odnajdowane i eliminowane. O prawidłowe funkcjonowanie WordPress bezustannie dbają doświadczeni programiści – nic nie umknie ich uwadze, a rozwiązywanie powstałych problemów odbywa się w trybie niemalże błyskawicznym.

11. Gwarancja pełnej kontroli nad swoją witryną internetową

Zalety WordPressPosiadając stronę www, chcemy mieć nad nią jak największą kontrolę, pełnię praw do dodawanych na nią plików. Decydując się na witrynę internetową w oparciu o WordPress, można mieć pewność co do tego, że nic nie zostanie przeniesione ani usunięte bez naszej wiedzy. Użytkownik może w pełni kontrolować dodawane treści. Co więcej, możliwe jest zarządzanie uprawnieniami, dzięki czemu żadne nieupoważnione osoby nie będą mały dostępu do panelu administracyjnego.

12. Strona WordPress idealna do blogowania

Obecnie blogowanie stało się wręcz modne i może zostać użyte do osiągnięcia różnych celów. Jedni prowadzą bloga z pasji, traktują to zajecie jako hobby. Inni z kolei wykorzystują to narzędzie do zarabiania pieniędzy, kreowania wizerunku eksperta w danej branży, budowania zaufania i wchodzenia w interakcje z czytelnikami. Możliwości jest wiele, a WordPress idealnie nadje się również do blogowania. Obsługa bloga w oparciu o ten system jest czymś niezwykle prostym, nie trzeba znać języków programowania, a do dyspozycji użytkownicy mają szereg pomocnych wtyczek.

Zobacz też:

Masz pytania?Agencja Interaktywna

Pisz lub dzwoń!Outsourcing IT

Pomagamy, doradzamy i rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

NextGen Group
ul. Rot. W. Pileckiego 26
48-300 Nysa
NIP: 7532344011

Email: [email protected]
Telefon: 533 22 22 30

Godziny pracy: Pon - Pt, 09:30 - 17:30
Polityka prywatności

Z naszych usług skorzystali m.in:

Zobacz więcej naszych klientów