Wyszukiwarki internetowe – Ranking najpopularniejszych wyszukiwarek po 2020 roku

W celu znalezienia informacji w Internecie najczęściej korzystamy z wyszukiwarki. Wyszukiwarki internetowe to podstawowe narzędzie do przeszukiwania zasobów internetowych w przystępny sposób. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę interesujące... Kliknij aby przeczytać więcej!

W celu znalezienia informacji w Internecie najczęściej korzystamy z wyszukiwarki. Wyszukiwarki internetowe to podstawowe narzędzie do przeszukiwania zasobów internetowych w przystępny sposób. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę interesujące nas zapytanie czy konkretną frazę, a momentalnie wyświetli się lista z wieloma odnośnikami do poszczególnych stron www. W pierwszej kolejności pojawiają się propozycje najbardziej zgodne z wpisanymi danymi. Algorytmy wyszukiwarki automatycznie zajmują się już skatalogowaniem stron i informacji, co trwa często wręcz ułamki sekundy. Kolejność wyświetlanych stron nie jest wobec tego przypadkowa, ale zgodna z popularnością i pozycjonowaniem. Od wielu już lat niekwestionowanym liderem w rankingu wyszukiwarek internetowych jest Google. Cieszy się ogromną popularnością na skalę światową, ale do dyspozycji mamy też szereg innych możliwości.

Poznaj najpopularniejsze wyszukiwarki internetowe

Po uruchomieniu przeglądarki internetowej, najczęściej wchodzimy w wyszukiwarkę pozwalającą na znalezienie potrzebnych informacji. Trudno wyobrazić sobie korzystanie z Internetu bez wyszukiwarki, ale wiele osób nie wie, że do wyboru jest zdecydowanie więcej możliwości poza stroną Google. Cieszy się ona największą popularnością i jest praktycznie bezkonkurencyjna, ale warto znać też inne wyszukiwarki internetowe. Na uwagę zasługują przede wszystkim Baidu, Bing, Yahoo!, Yandex, Sezamcz.cz, Excosia, YouTube, Wiki.com, Apple, Startpage.com czy DuckDuckGo.

Google

Wyszukiwarki Internetowe - GoogleNajwyżej w rankingu wyszukiwarek internetowych uplasowało bez wątpienia Google i to już wiele lat temu. W porównaniu z innymi wyszukiwarkami można mówić o ogromnej przepaści, jeśli chodzi o popularność. Google zdominowało Internet pod wieloma względami i cały czas trwa ekspansja tej firmy na różnych płaszczyznach. Nie brakuje użytkowników, którzy nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że istnieje inna wyszukiwarka poza Google.

Wystarczy założyć konto na Google, aby otrzymać dostęp do wszystkich usług, skupionych w jednym miejscu. Internauci cenią sobie wygodę i prostotę, a mogą na to liczyć w przypadku Google. Co więcej, prace nad tą wyszukiwarką zdają się nie mieć końca, cały czas jest rozwijana i udoskonalana. Co jakiś czas pojawiają się zmiany w algorytmach, aby sprostać rosnącym wymaganiom użytkowników.

YouTube

Wyszukiwarki Internetowe - YouTubeSerwis YouTube kojarzony jest przede wszystkim z treściami wideo, ale cieszy się tak ogromnym uznaniem, że stał się jedną z najpopularniejszych wyszukiwarek i to na rynku światowym. Bo wyszukiwarki internetowe nie muszą wyszukiwać tylko linków. Coraz więcej osób poszukuje informacji właśnie w formie wideo, która okazuje się najbardziej przystępna. Warto od razu zaznaczyć, że YouTube należy do Google, więc nikogo nie powinna dziwić tak ogromna popularność tego portalu.

Użytkownicy korzystają z niego na komputerach, laptopach, smartfonach, tabletach, telewizorach czy nawet konsolach do gier. Nie trzeba nawet posiadać konta na YouTube, aby móc korzystać z opcji wyszukiwania i oglądania zamieszczonych w serwisie plików wideo. Z kolei zarejestrowani użytkownicy mogą komentować, wstawić własne filmy, prowadzić transmisję na żywo i zarabiać na tym.

Zwiększenie widoczności marki, łącznie z oferowanymi produktami i usługami przekłada się na wzrost zainteresowania nimi. Na firmowej witrynie można bardzo szybko odnotować większy ruch, przez co rosną szanse na skorzystanie z oferty.

Baidu

W Europie czy Ameryce króluje wyszukiwarka internetowa Google, ale inaczej wygląda to w Chinach. W kraju tym zdecydowana większość użytkowników korzysta z Baidu. Jest to chińska wyszukiwarka, wzorująca się w dużym stopniu na Google.

Trzeba pamiętać o tym, że w kraju tym panują zupełnie inne zasady, w Internecie obowiązuje cenzura, wszystko jest kontrolowane przez rząd. Wiele europejskich i amerykańskich wyszukiwarek nie jest nawet wyświetlanych w Chinach i można je przeglądać wyłącznie po użyciu wirtualnej sieci prywatnej, czyli VPN. Wszystko to sprawia, że ponad 72% Chińczyków korzysta wyłącznie z wyszukiwarki Baidu. Mogłaby ona cieszyć na większą popularnością na skalę światową, gdyby nie to, że dostępna jest wyłącznie w języku chińskim i japońskim.

Jakie mamy jeszcze do wyboru wyszukiwarki internetowe?

W Polsce sporą popularnością zaraz po Google cieszy się wyszukiwarka Bing, która jest przeglądarką należącą do Microsoftu. Ma ona duży potencjał, ale niestety jej twórcy nadal nie wykorzystali go nawet w połowie. Kolejną opcją będzie Yahoo!, czyli amerykańska wyszukiwarka internetowa, która ma ścisłe powiązanie z Microsoftem. Zanim pojawił się na rynku Google, z Yahoo! korzystało wielu użytkowników. Niestety konkurencja okazała się zbyt duża.

Jeśli cenimy sobie prostotę i bezpieczeństwo w Internecie, to z pewnością powinna zainteresować nas wyszukiwarka DuckDuckGo. Jej twórcy zadbali o to, aby zapewnić użytkownikom ochronę prywatności na wysokim poziomie. Jest ona nawet dostępna w języku polskim, co również przemawia za tym, aby z niej korzystać. Użytkownicy bardzo cenią sobie to, że wyszukiwarka ta nie przechowuje danych dotyczących ich zachowań w Internecie. Pod względem funkcjonalności jest ona bardzo podobna do Google, dlatego zasługuje na uwagę.

Pozostając przy temacie anonimowości online, można polecić wyszukiwarkę Startpage.com, która nie pobiera żadnych danych ani nie śledzi użytkowników. Dostępna jest opcja korzystania z niej w trybie chronionym. Rosjanie i Holendrzy mają swoją ulubioną wyszukiwarkę internetową, a mianowicie Yandex. Z kolei w Czechach Google posiada konkurencję w postaci wyszukiwarki Seznam.

Zobacz też:

Masz pytania?Agencja Interaktywna

Pisz lub dzwoń!Outsourcing IT

Pomagamy, doradzamy i rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

NextGen Group
ul. Rot. W. Pileckiego 26
48-300 Nysa
NIP: 7532344011

Email: [email protected]
Telefon: 533 22 22 30

Godziny pracy: Pon - Pt, 09:30 - 17:30
Polityka prywatności

Z naszych usług skorzystali m.in:

Zobacz więcej naszych klientów