Zoptymalizowany sklep

jest podstawą skutecznego pozycjonowania

Wszelkie wysiłki związane z promocją sklepu powinny rozpoczynać się od niego samego. Bez odpowiednio zoptymalizowanego sklepu, pozycjonowanie nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Nawet jeśli zewnętrzne działania zwiększą liczbę odwiedzających, a użytkownicy nie podejmą zbyt wielu interakcji, to Google nie uzna sklepu za atrakcyjny i godny wyświetlania na wysokich pozycjach.

Google preferuje sklepy, które są zoptymalizowane zarówno pod względem technicznym, jak i zawartych w nim treści. Jeśli dopiero planujesz uruchomienie sklepu, zadbaj o to, aby od samego początku spełniał te wymagania. Jeśli już masz gotowy sklep, bądź otwarty na konieczne modyfikacje.

Czym jest pozycjonowanie?

Nastaw się na ruch w Twoim sklepie!

Nowoczesne pozycjonowanie to nie tylko zapewnienie widoczności na kilku frazach!

Jak myślisz, czy ofertę Twojego sklepu da się opisać w 10 słowach? Raczej nie, dlatego skutecznego pozycjonowania też nie da skupić się na kilku frazach.

Konkurencja na najpopularniejszych w danych branżach frazach jest ogromna. W takiej sytuacji, osiągnięcie dla tych fraz wysokich pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania wymaga ogromnych nakładów finansowych. Pada jednak pytanie, po co to robić, skoro obecnie użytkownicy wpisują w wyszukiwarkę coraz bardziej złożone i naturalne zapytania, jakby rozmawiali z żywym człowiekiem?

Już na początku współpracy ustalimy listę fraz kluczowych, na podstawie których będziemy systematycznie dodawać nowe, bardziej złożone wyrażenia, które będą miały na celu generować ruch na stronie, właśnie z tych złożonych i naturalnych zapytań. Takie podejście zapewnia wejścia do sklepu internetowego pochodzące od użytkowników rzeczywiście zainteresowanych ofertą, co przekłada się na wartościowy ruch.

Pozycjonowanie
Pozycjonowanie

Jakie korzyści płyną z pozycjonowania sklepu?

Przekonaj się, dlaczego warto pozycjonować sklep z NextGen Group

Pozycjonowanie sklepu niesie za sobą liczne korzyści. Można zdecydowanie zwiększyć wartościowy ruch w sklepie, zwłaszcza wśród użytkowników zainteresowanych produktami które oferujesz. To również skuteczny sposób na zdobycie pozycji eksperta, co zdecydowanie zbuduje zaufanie  w oczach potencjalnych klientów. Dołóżmy do tego kilka klocków w postaci działań marketingowych i mamy efekt końcowy w postaci zwiększenia sprzedaży!

Wyższe pozycje w wyszukiwarce

Twój sklep może przewyższyć konkurencję. Dzięki dobrze zoptymalizowanym treściom możliwe jest osiągnięcie wyższych pozycji w wyszukiwarkach. Wysokie pozycje oznaczają więcej kliknięć i więcej potencjalnych klientów.

Więcej ruchu w sklepie

Nowy ruch w sklepie będzie generowany przez osoby zainteresowane Twoimi produktami i publikowanymi treściami. To wstępne zainteresowanie na start ułatwia przekonanie ich do zakupu!

Niższe koszty pozyskania klientów

Dobrze wypozycjonowany sklep pozwala zoptymalizować koszt pozyskiwania leadów. Dzięki temu, ten koszt może być dużo niższy niż reklamy w wyszukiwarkach czy te na platformach społecznościowych.

Trwałe efekty działań

Jeżeli z jakiegoś powodu zdecydujesz się przerwać pozycjonowanie, to efekty dotychczasowych działań pozostaną. Twój sklep nadal będzie widoczny w Google.

Pozycjonowanie - dlaczego warto?

Czym jest pozycjonowanie sklepu?

Jakie korzyści płyną z tego procesu dla Twojego biznesu?

Pozycjonowanie sklepu internetowego to kompleksowy proces optymalizacji sklepu, mający na celu osiągnięcie jak najwyższych pozycji w wyszukiwarce internetowej – zazwyczaj w Google. Głównym celem tego działania jest uzyskanie wysoko umiejscowionych linków na stronach wyszukiwarki, prowadzących do Twojego sklepu. Te linki muszą być oczywiście na wysokich pozycjach dla fraz związanych z Twoją branżą i produktami które sprzedajesz. Jaki jest efekt osiągnięcia wysokich pozycji? To zwiększone zainteresowanie sklepem wśród użytkowników szukających produktów, które sprzedajesz. W skrócie: im wyżej sklep i jego oferta pojawia się w wynikach wyszukiwania, tym większa jest szansa, że to właśnie on będzie odwiedzany przez potencjalnych klientów.

Pozycjonowanie sklepów internetowych to skomplikowany proces, pozbawiony uniwersalnej, czy sprawdzonej metody. Obejmuje różnorodne techniki i strategie, a także wymaga stałej i długotrwałej pracy. Trzeba też cały czas mieć na uwadze, że algorytmy wyszukiwarek są często modyfikowane. Konieczne jest ciągłe dostosowywanie strategii do nowych wymagań i wytycznych. Jedno jest pewne.

W dzisiejszym świecie online, pozycjonowanie stanowi kluczowy element marketingu internetowego. Warto również mieć świadomość, że ponad 90% polskich internautów korzysta z Google jako pierwszego źródła informacji, co oznacza, że wysoka pozycja Twojego sklepu na konkretnych słowach i frazach związanych z tym czego szukają na pewno przyciągnie większą liczbę internautów.

Na czym polega pozycjonowanie sklepów?

Jakie działania podejmujemy w celu osiągnięcia najlepszych efektów?

Generalnie, wszystkie działania związane z pozycjonowaniem sklepów internetowych można podzielić na dwie podstawowe kategorie: działania przeprowadzane na stronie (czyli on-site) i te poza nią (czyli off-site). Te działania są komplementarne, co znaczy że wzajemnie się uzupełniają. Należy prowadzić je jednocześnie, aby uzyskać możliwie najlepsze efekty.

Działania on-site koncentrują się na optymalizacji treści (obecnych i nowych) w sklepie oraz na optymalizacji jego elementów technicznych. Wszystko po to, aby spełnić wymagania wyszukiwarek i jednocześnie dostarczyć atrakcyjny content dla odwiedzających. W ramach optymalizacji treści, przeprowadzamy analizę i dobieramy słowa i frazy istotne dla oferty sklepu i sprzedawanych produktów. Te frazy umieszczane są w strategicznych miejscach (np. w tytułach produktów, nagłówkach, treściach, metatagach itp.), aby zwiększyć ich znaczenie wśród robotów indeksujących przeglądających stronę. Ponadto, w celu poszerzenia zasięgu strony o frazy z tak zwanego długiego ogona (long-tail), tworzymy angażujące odwiedzających artykuły, które mają zachęcić ich do pozostania na stronie. Artykuły te starannie optymalizujemy, aby zawierały niezbędne słowa i frazy kluczowe, oraz dostarczały wartościowe dla użytkowników informacje. Jakościowa treść zwiększa także szanse na zdobycie naturalnych linków zwrotnych (o których więcej w poniższym opisie działań off-site). Angażujemy się także w optymalizację kodu strony, poprawiając między innymi szybkość ładowania, responsywność i usuwając błędy walidacji kodu.

Działania off-site skupiają się zdobywaniu jakościowych linków prowadzących do Twojego sklepu (tak zwany link-building). Linki pochodzące z zewnętrznych źródeł są istotne dla algorytmów wyszukiwarek, ponieważ sygnalizują, że sklep zasługuje na większą uwagę. Kiedy ktoś decyduje się podlinkować Twój artykuł na swoim blogu, we wpisie na forum, lub w komentarzu, oznacza to, że uznaje Twoją treść za ciekawą i chce ją podać dalej innym osobom. W ramach strategii linkbuildingowych tworzymy treści w postaci artykułów, które następnie umieszczamy na różnych portalach tematycznych, a także zdobywamy jakościowe linki z ogólnodostępnych miejsc, w których  przebywają internauci szukający takich produktów jak te w Twoim sklepie.

Obie grupy działań wzajemnie się uzupełniają. Pozycjonowanie on-site jest kluczowe dla zoptymalizowania sklepu, podczas gdy pozycjonowanie off-site zwiększa reputację sklepu poprzez zdobywanie nowych linków. Najlepsze wyniki osiąga się wtedy, gdy działania z obu grup są realizowane równocześnie.

Jak wpływamy na pozycjonowanie sklepu?

Ile czynników ma wpływ na pozycję sklepu w wynikach wyszukiwania Google? Setki!

Dla osiągnięcia wysokich pozycji, konieczne jest uwzględnienie różnorodnych czynników rankingowych wpływających na ocenę i klasyfikację sklepu. Te czynniki są dynamiczne i ewoluują wraz z rozwojem algorytmów. Specjaliści od pozycjonowania zdołali zidentyfikować dużą ich część. Poniżej przedstawiamy kilka istotnych elementów, które zawsze bierzemy pod uwagę i wiemy, że wpływają na czynniki rankingowe!

Wysoka jakość contentu

Google przykłada dużą wagę do jakości treści w sklepach internetowych. Treści (a zwłaszcza opisy produktów i kategorii produktowych) muszą być unikalne, wartościowe i nie mogą być skopiowane (czy to z innych produktów, czy z innych sklepów bądź hurtowni). Dobrej jakości opisy przyciągną więcej użytkowników i zwiększą czas spędzony na podstronach sklepu.

Odpowiedni dobór i ekspozycja słów oraz fraz

Roboty wyszukiwarek analizują całą zawartość sklepu internetowego, aby później algorytmy mogły zweryfikować, jakie grupy produktów są w nim sprzedawane, oraz jakie tematy są poruszane na blogu. Odpowiednie słowa kluczowe umieszczone w odpowiednich miejscach, takich jak tytuły, nagłówki czy meta opisy, ułatwiają identyfikację tematu treści i jej kontekstu. Oczywiście taka optymalizacja musi być robiona z umiarem, jak wszystko w pozycjonowaniu.

Pozbawiony błędów kod sklepu

Idealnie, gdy sklep jest programowany od samego początku z myślą o SEO. Jeśli jednak programista nie brał tego pod uwagę, lub nie było to elementem zlecenia, kod strony na pewno będzie wymagał optymalizacji, aby poprawić szybkość ładowania i responsywność. Dodatkowo, aby podstrony produktowe mogły być łatwo zaindeksowane, niezbędne jest usunięcie wszystkich błędów walidacyjnych (np. niedomknięte tagi HTML), które mogą powodować, że na stronie nie wszystkie elementy wyświetlają się jak powinny.

Naturalna siatka linków z innych stron

Linki do sklepu z miejsc które już mają wysokie pozycje w Google (czyli ze stron o dużej wiarygodności) mają ogromne znaczenie dla pozycjonowania. Taki link jest dla robotów indeksujących widoczny jak wielki drogowskaz dla samochodów na autostradzie. Strategia pozyskiwania linków musi być skonstruowana tak, aby linki były naturalne i pochodziły z różnorodnych źródeł, blisko powiązanych z Twoją ofertą sprzedażową.

Doświadczenia użytkownika sklepu

Google kładzie coraz większy nacisk na doświadczenia jakie użytkownik ma podczas korzystania z danego sklepu. Sklepy, po których łatwo się nawiguje, szybko się wczytują i są proste w obsłudze, mają większe szanse na wysokie pozycje. Te doświadczenia są weryfikowane przez algorytmy, na postawie tego ile czasu użytkownik spędza w danym sklepie, ile odwiedza podstron oraz jakie akcje wykonuje.

Odpowiednio duża klikalność linków (CTR)

Wskaźnik klikalności to stosunek ilości kliknięć do tego, ile razy sklep był widoczny w wynikach wyszukiwania. Im więcej jest kliknięć, tym większa jest szansa na wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania. Należy w atrakcyjny sposób przedstawić tytuły i opisy linków do Twojego sklepu, jakie się pojawiają w wynikach wyszukiwania. Atrakcyjne tytuły i opisy mają za zadanie zachęcić do kliknięcia w link kierujący do Twojego sklepu lub bezpośrednio do sprzedawanych produktów.

Wiarygodność sklepu

Wiarygodność sklepu jest dla Google bardzo ważnym czynnikiem, a wielu właścicieli o tym zapomina. Jeżeli sklep nie ma certyfikatu SSL, odpowiednio wyeksponowanych danych kontaktowych, polityki prywatności, paska z informacją o plikach cookie, czy też posiada dużo negatywnych opinii klientów to na pewno będzie cały czas spadał w wynikach wyszukiwania. Może nawet zniknąć całkowicie jeżeli zostanie na sklep nałożona ręczna kara przez Google.

Czy warto zainwestować w pozycjonowanie sklepu?

Najlepsi pozycjonują się od lat. To dla nich oczywisty standard. Bądź najlepszy!

W czasach w których konkurencja w świecie online jest bardzo duża, wysoka pozycja sklepu w wynikach wyszukiwania stanowi kluczowy element sukcesu. Właściciel sklepu, który ignoruje znaczenie pozycjonowania, dużo traci. W dzisiejszych czasach zdobywanie widoczności w wyszukiwarkach to podstawa! Dobrze realizowane pozycjonowanie przyczyni się do wzrostu wartościowego ruchu w sklepie, pozyskania nowych klientów, rozbudowy świadomości marki i zwiększenia konkurencyjności.

Zwiększy się widoczność w organicznych wynikach wyszukiwania

Zajęcie wysokich pozycji w wyszukiwarce zwiększy szansę na to, że użytkownicy klikną w Twój link i odwiedzą Twój sklep. Badania wskazują, że większość internautów skupia się na kilku pierwszych linkach w wynikach wyszukiwania, często świadomie pomijając te które znajdują się niżej lub na kolejnych stronach. Lepsza widoczność w wynikach wyszukiwania (czy to mając wyższe pozycje, czy też zwiększoną widoczność dla fraz z długiego ogona), to większa szansa na wygenerowanie organicznego ruchu, który może przełożyć się na nowe zamówienia.

Zwiększy się ruch organiczny w sklepie

Większy ruch na stronie z organicznych wyników wyszukiwania to aspekt, który powinien stanowić dla Ciebie kluczową korzyść. Jeśli sklep nie jest widoczny w wynikach wyszukiwania to po prostu nic nie sprzeda. Brak widoczności sklepu w organicznych wynikach wyszukiwania to efekt w postaci braku ruchu na stronie. Ilość odwiedzin z wyszukiwanych fraz w Google ma kluczowe znaczenie dla wskaźnika konwersji. Pozycjonując stronę, pozwalasz swojej ofercie dotrzeć do nowych odbiorców.

Zotymalizujesz koszty marketingu

Z doświadczenia wiemy, że SEO to doskonała inwestycja marketingowa. Patrząc na prowadzone działania długoterminowo, pozycjonowanie pozwala znacząco obniżyć koszty związane z innymi rodzajami reklamy. Skuteczne pozycjonowanie pomoże dotrzeć do wielu nowych grup odbiorców bez angażowania dużego budżetu na tradycyjną formę reklamy.

Efekty działań są trwałe

Zmiany, jakie wprowadzamy podczas procesu pozycjonowania sklepu przynoszą trwałe efekty, które utrzymują się przez bardzo długi czas, nawet jeżeli zdecydujesz się na zakończenie pozycjonowania. Pamiętaj jednak, że inni dalej będą się pozycjonować. Nie chcesz chyba zostać w tyle, prawda?

Wzrośnie świadomości marki i jej prestiż

Pozycjonowanie sklepu ma duży wpływ na to, że wśród internautów rośnie świadomość marki i zwiększa się jej prestiż. Z jakiego powodu? Wysokie pozycje w Google sprawiają, że sklep jest bardziej widoczny dla potencjalnych klientów, a w efekcie wpływa to na jego rozpoznawalność. Kiedy użytkownicy regularnie widzą linki do sklepu na najwyższych pozycjach w wynikach wyszukiwania, buduje się w ich świadomości pozytywny obraz marki i zwiększa się do niej zaufanie. Czują profesjonalizm marki. To wszystko zwiększa atrakcyjność całej firmy w oczach konsumentów.

Marka zyska pozycję eksperta

Wysokiej jakości treść na blogu, która jest poczytna, posiada wiele ciekawych informacji i rozwiązuje problemy czytających, ma oczywiście ogromny wpływ na pozycjonowanie, ale, co bardzo ważne, pozwala na zbudowanie pozycji eksperta w branży. Dodatkowo, treści stanowiące bogate źródło informacji, budują zaangażowanie i zaufanie użytkowników, co w konsekwencji przekłada się na całościowy sukces sklepu. Dzięki publikacji treści blogowych z pozycją eksperta, można przekazać istotną wiedzę którą inni mogą chcieć podać dalej, co pozwoli w sposób naturalny pozyskać nowe odnośniki do Twojej strony.

Zwiększy się ilość osób zainteresowanych ofertą

Pozycjonowanie, jest jednym z tych działań, które ma doprowadzić do zwiększenia ilości zakupów w sklepie. Zwiększenie widoczności sklepu ma spowodować zwiększenie wartościowego ruchu w sklepie, a większy ruch może przełożyć się na większą konwersję. Pozycjonowanie w połączeniu z szeregiem działań marketingowych zwiększających konwersję w sklepie może znacząco zwiększyć ilość osób które dokonają zakupu. Dodatkowo, długoterminowe efekty pozycjonowania powodują, że sklep jest widoczny w wynikach wyszukiwania przez cały czas, a to pozwala na ciągły napływ nowych użytkowników, czyli potencjalnych klientów.

Zyskasz przewagę nad konkurencją

Niektóre sklepy nadal uważają, że nie potrzebują pozycjonowania. To duży błąd który wykorzystują Ci, którzy są na szczycie wyszukiwarki. Obecnie nie ma innej możliwości pojawienia się wysoko w organicznych wynikach wyszukiwania, niż SEO. Konkurencja sądzi, że pozycjonowanie jest im zbędne? Wyprzedź ich, pozyskaj ruch i nowych klientów! Przewaga poprzez pozycjonowanie stanowi kluczowy czynnik różnicujący sklepy z dużym i małym ruchem organicznym.

Jak wygląda współpraca z naszą agencją?

Model działania jest oparty na partnerskich relacjach i wieloletnim doświadczeniu.

Cała nasza współpraca opiera się na partnerskich relacjach, ponieważ Twój sukces to sukces również dla nas! Działamy w sposób skoordynowany, dążąc do osiągnięcia jak najlepszych rezultatów Twojego sklepu internetowego. Personalizujemy strategię pozycjonowania i dostosowujemy ją do celów biznesowych jakie sobie zakładasz.

Implementujemy niezbędne tagi i analitykę

Przeprowadzamy integrację Twojego sklepu z Google Analytics, Google Tag Manager, Google Search Console, Google Ads i innymi narzędziami których celem jest prowadzenie działań analitycznych pozwalających na optymalizację strategii SEO.

Prowadzimy stałą optymalizację kodu sklepu

Pilnujemy, aby sklep działał szybko, sprawnie, stabilnie, oraz aby posiadał dobre wskaźniki Core Web Vitals. Dzięki zaawansowanym narzędziom na bieżąco monitorujemy strukturę strony i eliminujemy błędy jakie w międzyczasie się pojawiają.

Tworzymy wartościowy content

Dodajemy nowe treści na zewnętrznych portalach, oraz zwiększamy jej ilość w Twoim sklepie (np. poprzez blog ekspercki lub recenzje produktów). Nowa treść jest kluczem do zwiększenia widoczności w organicznych wynikach wyszukiwania. Zwiększa się dzięki temu ilość fraz, na które sklep jest widoczny w Google!

Pozyskujemy wartościowe linki

Dzięki odpowiedniej strategii linkowania, możemy skupić się na pozyskaniu linków z ogólnodostępnych miejsc w których przebywają użytkownicy szukający produktów które sprzedajesz, a także na tworzeniu profesjonalnych artykułów związanych z Twoją ofertą, które publikujemy w branżowych portalach.

Monitorujemy rynek i rywali

Regularnie analizujemy rynek i to co robi branżowa konkurencja. Dzięki monitoringowi możemy odpowiednio szybko dostosować strategię, wybrać nowe, atrakcyjne frazy i pozyskać informacje o treści, które interesują Twoją grupę docelową. Wszystko po to, by pozycjonowanie było jeszcze bardziej efektywne!

Jasne i czytelne raporty

W naszych raportach znajdziesz informacje o liczbie pozyskanych fraz, wskaźnikach odwiedzin strony, ilości wyświetleń linków w organicznych wynikach wyszukiwania i ilości kliknięć w te linki. Przedstawiamy również liczbę domen linkujących oraz wartość ruchu jaki pochodzi z organicznych wyników wyszukiwania.

Pozycjonowanie sklepów - najczęstsze pytania (FAQ)

Dowiedz się o co pytają nas klienci w temacie SEO i pozycjonowania sklepów

Pozycjonowanie sklepu to kompleksowy proces optymalizacji, mający na celu wprowadzenie takich zmian w kodzie i w warstwie treści sklepu, które pozwolą na osiągnięcie możliwe jak najlepszej widoczności w organicznych wynikach wyszukiwania. Ten strategiczny dla sklepów proces skupia się na dostosowywaniu całego sklepu do wymagań algorytmów wyszukiwarek poprzez szereg działań, zarówno w sklepie (on-site), jak i poza nim (off-site).

Działania on-site to działania obejmujące optymalizację kodu sklepu, meta tagów i treści. Do takich działań zaliczamy również dodawanie nowych treści, w tym artykułów eksperckich. Staranne podejście do optymalizacji on-site przyczynia się do poprawy jakości sklepu w oczach algorytmów wyszukiwarek.

Działania off-site to działania realizowane poza sklepem, głównie w czasie realizacji link buildingu. Głównymi działaniami są: pozyskiwanie wartościowych linków z innych ogólnodostępnych miejsc w Sieci, oraz z portali branżowych (np. z artykułów sponsorowanych).

Efektywne pozycjonowanie sklepu umożliwia dotarcie do większej ilości potencjalnych klientów z docelowych grup odbiorców, a także poszerzyć ruch w sklepie o nowe grupy. Pozwala również podnieść rozpoznawalność marki i co najważniejsze, przychody. W dzisiejszym konkurencyjnym środowisku e-commerce, pozycjonowanie to kluczowy elementem strategii marketingowej dla sklepów.

Pozycjonowanie pomaga w osiąganiu wysokich pozycji w wyszukiwarkach (np. w wynikach wyszukiwania Google). Wszystkie działania jakie podejmuje nasza agencja opierają się na dogłębnym zrozumieniu algorytmów wyszukiwarek oraz kluczowych czynników rankingowych, które decydują o pozycji strony w wynikach wyszukiwania dla określonych fraz.

Wieloletnie doświadczenie naszych specjalistów od  SEO pozwala dokładnie zidentyfikować, co jest istotne, dzięki czemu mogą wprowadzić w sklepie zmiany mające korzystny wpływ na jakość strony wśród algorytmów wyszukiwarek.

Co ważne, wszelkie wprowadzane modyfikacje charakteryzuje wspólna cecha – są to zmiany istotne zarówno z punktu widzenia użytkownika, jak i zwiększenia rozpoznawalności Twojej marki. Wysokiej jakości opisy produktów w sklepie internetowym czy też poczytne artykuły na eksperckim sklepowym blogu – wszystko to ma znaczenie zarówno dla użytkowników, jak i dla robotów indeksujących.

Niestety, nie ma jednej odgórnej ceny, którą można zapłacić za pozycjonowanie sklepu. Taki koszt może znacznie się różnić, zależnie od wielu czynników. Każdy sklep i każda branża może mieć różne wymagania i różną konkurencyjność. Nie bez znaczenia jest również to, w jakim obszarze geograficznym działasz, oraz to na jakim etapie znajduje się Twój sklep – czy dopiero zaczynasz przygodę z e-commerce, czy też może sklep jest na rynku już od kilku lat.

W ujęciu średnim, ceny pozycjonowania sklepów wyglądają następująco: dla sklepu internetowego, który działa w branży charakteryzującej się niską konkurencyjnością, koszty mogą wynosić od 1800 do 3000 zł netto. W przypadku branży z większą konkurencją, koszty te mogą sięgnąć od 2400 do 3600 zł dla fraz mniej konkurencyjnych, a nawet od 3200 do 4400 zł netto dla fraz bardzo konkurencyjnych. Dla dużych sklepów internetowych, sprzedających dziesiątki czy setki produktów, średnie koszty to zazwyczaj od 4000 do 6000 zł netto.

Chętnie przeprowadzimy audyt Twojej strony, przeanalizujemy branżę i sprawdzimy konkurencję, aby móc zaproponować optymalny budżet na pozycjonowanie. Dzięki temu będziemy w stanie zaplanować takie działania, które pozwolą Ci wyprzedzić konkurencję i osiągnąć wysokie pozycje dla słów i fraz, istotnych z perspektywy Twojego potencjalnego klienta.

Czas w jakim będą widoczne rezultaty pozycjonowania, podobnie jak jego koszty, zależą od wielu czynników. Trzeba mieć uwadze, że proces pozycjonowania to długofalowe przedsięwzięcie, wymagające systematycznej pracy i cierpliwości. Co jest pewne to fakt, że efekty tych działań przynoszą realne i trwałe korzyści. Czas, jaki jest potrzebny na zauważalne rezultaty, zależy od różnych czynników, takich jak konkurencyjność branży, stan sklepu w momencie rozpoczęcia współpracy, wykorzystywane słowa kluczowe, strategia link buildingu oraz dostępny budżet

Można założyć, że zauważalne efekty będą widoczne już po kilku miesiącach od rozpoczęcia pozycjonowania. Warto tutaj jednak zaznaczyć, że są sklepy, które są na start dobrze zoptymalizowane, dzięki czemu rezultaty są widoczne już po wstępnej optymalizacji strony, zoptymalizowaniu treści lub po zdobyciu tylko kilku wysokiej jakości linków.

Gotowy na pozycjonowanie Twojego sklepu?
A może chcesz poznać więcej szczegółów?

Czekamy na Twój kontakt

To top