Czym jest opieka techniczna nad stroną? Administracja stroną przez specjalistów.

Podstawowym celem opieki technicznej nad stroną jest zapewnienie pełnej funkcjonalności strony. Funkcjonalna, systematycznie aktualizowana strona internetowa ma korzystny wpływ na budowanie rzetelnego wizerunku firmy w Internecie, a dodatkowo pomaga osiągać wysokie pozycje w wyszukiwarkach. Kliknij aby przeczytać więcej!

Administracja stron internetowych polega przede wszystkim na opiekowaniu się stroną internetową. Podstawowym celem opieki technicznej jest zapewnienie pełnej funkcjonalności strony. Funkcjonalna, systematycznie aktualizowana strona internetowa ma korzystny wpływ na budowanie rzetelnego wizerunku firmy w Internecie, a dodatkowo pomaga osiągać wysokie pozycje w wyszukiwarkach.

Na czym polega profesjonalna opieka techniczna strony internetowej?

Administracja stroną internetową polega na zarządzaniu stroną pod względem merytorycznym oraz techniczny . W jej zakres wchodzi kompleksowa opieka nad działaniem strony oraz wprowadzanie aktualnych treści na stronę www.

Opieka techniczna stron internetowych to między innymi:

 • Aktualizacja treści
 • Rozbudowa strony o nowe działy
 • Monitorowanie strony (bezpieczeństwo, widoczność, prędkość wczytywania)
 • Aktualizacja systemu oraz jego dodatków.
 • Kontrola działania systemu
 • Dbałość o bezpieczeństwo strony (m.in.: usuwanie wirusów i zagrożeń, zabezpieczenie przed spambotami, iniekcją kodu)
 • Aktualizacja rozszerzeń (galerie, edytory treści , formularze kontaktowe)
 • Edycja treści
 • Wprowadzanie cyklicznych tekstów
 • Projektowanie grafiki (banery, butony i inne elementy graficzne)
 • Okresowe backupy – kopie bezpieczeństwa (plików, strony i bazy danych)
 • Czyszczenie strony po włamaniu, działaniu szkodliwego oprogramowania
 • Optymalizacja pod kontem wyszukiwarki Google
 • Stałe poprawienie jakości strony pod kątem zwiększenia konwersji
 • Doradztwo w zakresie rozwoju strony

Chcesz aby Twoja strona była w TOP10 wyników w Google? Pomożemy Ci w tym!

Na czym polega praca administratora strony internetowej?

Opieka TechnicznaAdministrator stron internetowych to osoba, która odpowiada za poprawne funkcjonowanie oprogramowania stron internetowych. Zajmuje się instalacją, konfigurowaniem i zarządzaniem narzędziami oraz oprogramowaniem związanym z funkcjonowaniem stron internetowych. Monitoruje i utrzymuje poprawność działania strony internetowej, a w przypadku wystąpienia problemów, przywraca jej sprawność. Analizuje obciążenie i ruch strony internetowej oraz optymalizuje parametry strony dla jak najlepszego jej funkcjonowania. Odpowiada za zapewnienie bezpieczeństwa strony internetowej i wdrażanie polityki bezpieczeństwa przetwarzanych informacji. Tworzy także jej kopie zapasowe. Administrator stron internetowych jest odpowiedzialny za aktualizację i modyfikację strony, konfigurowanie serwera stron internetowych oraz serwera baz danych oraz organizację pracy zgodnie z obowiązującymi przepisami. Ogólnie rzecz ujmując administrator przejmuje wszystkie obowiązki związane z zapewnieniem poprawnego funkcjonowania strony www.

Czy warto interesować się opieką techniczną strony?

Odpowiedź na to pytanie jest oczywiste- zdecydowanie tak. Powodów jest wiele, oprócz możliwości wprowadzania nieskończonej ilości zmian na stronie internetowej, nowych treści, niezbędnych modyfikacji, zyskujemy bezpieczeństwo tak szczególnie ważne dla korzystających z popularnych systemów CMS. Zwiększenie atrakcyjności strony oraz poprawa wyników w wyszukiwarce przekłada się na większą liczbę odwiedzin naszej witryny, a tym samym pozwala poszerzyć grono potencjalnych klientów. Dlatego z pewnością warto zainteresować się aktualizacją i administracją strony internetowej. Na tej decyzji właściwie nie można nic stracić, a jedynie zyskać. Pozostaje tylko pytanie, czy opiekować się stroną osobiście, czy zlecić prowadzenie strony zewnętrznej firmie. Podstawową barierą w samodzielnym prowadzeniu strony internetowej są umiejętności i specjalistyczna wiedza potrzebna w tym zakresie. Korzystanie z systemu zarządzania treścią ułatwia niektóre działania, jednak nie wszystko można z jego pomocą zrobić. Wtedy z wsparciem przychodzą firmy oferujące swoje usługi przy administracji stron. Za niewielką opłatą abonamentową kryją się duże możliwości.

Zlecając opiekę techniczną strony zyskujesz:

 • Bezpieczeństwo, eliminację zagrożeń i błędów
 • Opiekę nad stroną przez wykwalifikowanych specjalistów
 • Bezawaryjność strony
 • Częste aktualizacje gwarantujące stabilność działania strony
 • Oszczędność czasu. Dodatkowy czas dla siebie i firmy
 • Optymalizację kosztów i oszczędność pieniędzy
 • Stałą miesięczną opłatę abonamentową, pakiety dla firm, brak dodatkowych kosztów oraz konieczności utrzymywania dodatkowych etatów w Twojej firmie
 • Nowe możliwości dla Twojej firmy

Profesjonalna opieka techniczna? To się kalkuluje!

Opieka TechnicznaBiorąc pod uwagę skalę zagrożenia jaką niosą ze sobą cyberataki oraz konieczność podjęcia specjalistycznych działań niezbędnych do zapewniających prawidłowego funkcjonowanie oraz bezpieczeństwa strony internetowej, skorzystanie z zewnętrznego wsparcia w opiece nad stroną staje się w wielu przypadkach koniecznością. Stale rosnąca konkurencja sprawia, że prowadząc prywatną lub firmową witrynę musimy dbać o jej treść, wdrażać skuteczne i sprawdzone rozwiązania, dokonywać zmian, modyfikacji, aktualizacji, czyli podejmować działania, które wzbudzą zainteresowanie, przyciągną potencjalnych klientów, kontrahentów, partnerów biznesowych. W takim wypadku opieka nad stronami staje się bardzo czasochłonna, wymaga regularnych działań oraz specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Dla niedoświadczonych osób, samodzielna opieka techniczna może okazać się po prostu nieskuteczna i nieefektywna.

Agencja Interaktywna NextGen Group to:

 • kompleksowa, profesjonalna opieka nad stroną gwarantująca stabilne, funkcjonalne, bezpieczne działanie witryny,
 • indywidualne podejście do klienta,
 • dobór rozwiązania w oparciu o konkretne potrzeby i zbilansowany budżet,
 • terminowość prac,
 • atrakcyjne warunki współpracy,
 • przejrzyste umowy i jasno określone zasady,
 • doświadczenie, wiedzę i umiejętności poparte wieloletnią praktyką,
 • bieżące wsparcie techniczne,
 • priorytet reakcji w awaryjnych sytuacjach,
 • dbałość o wizerunek firmy

Opieka techniczna strony pod okiem specjalisty

Opieka TechnicznaDlatego powierzając opiekę nad swoją stroną internetową specjalistom z Agencji Interaktywnej NextGen Group klient zyskuje cenny czas oraz pewność, że jego witryna będzie zawsze aktualna, zadbana i zabezpieczona. Wpasowana w najnowsze trendy, będzie stanowić wspaniała wizytówkę firmy. Warto zaufać profesjonalistom, pod których opieką pozostaje już ponad 200 serwisów. Zarówno prostych stron-wizytówek, jak i dużych sklepów internetowych czy rozbudowanych portali online. Wykupując w nasz agencji usługę „Opieka nad stroną” klient otrzymuje gwarancję szybkości i skuteczności działania na rzecz bezpieczeństwa, stabilności i ciągłości działania swojej witryny. Dzięki wygodnej formie pakietów godzinowych w każdym miesiącu może dysponować wybraną przez siebie liczbą godzin, przeznaczonych do wykorzystania na dowolne działania w obrębie serwisu. Niezależnie czy potrzebuje wyłącznie drobnych prac aktualizacyjnych, czy rozbudowy strony. Opiekujemy się stronami w różnym wymiarze godzin, których liczbę dostosowujemy do zakresu planowanych prac i możliwości klienta. Oferujemy zniżki dla stałych klientów, dzięki czemu możemy zaproponować niskie stawki godzinowe i rozliczenia kwadransowe.

NextGen Group – Agencja Interaktywna i Outsourcing IT dla Twojej firmy!

Po dokonaniu analizy potrzeb klienta nasi pracownicy dobierają optymalne rozwiązania i przygotowują indywidualną ofertę administracji strony. Tworzymy specyfikację na podstawie zaproponowanych rozwiązań i rozpoczynamy opiekę techniczną nad witryną. Wykonujemy prace związane z rozbudową strony m.in.: wprowadzanie nowych treści, optymalizację SEO, zmiany na stronie oraz aktualizacje WordPress i wtyczki (pluginy). Dokonujemy bieżącego monitoringu strony. Dbamy o bezpieczeństwo funkcjonowania strony i stale tworzymy kopie strony, w miejscu niezależnym od dostawcy hostingu, dostępnym w przypadku nawet dużej awarii aktualnie używanego serwera. Na bieżąco eliminujemy błędy i usuwamy skutki awarii. Kontrolujemy i dostosowujemy mechanizmy witryny do zmieniającego się środowiska internetowego. Tworzymy nowe skrypty i w rezultacie moduły do dalszej rozbudowy serwisu. Za pośrednictwem raportów, a także rozbudowanego helpdesk, odpowiadamy na wszystkie pytania związane z obsługą WordPress.  Prowadzimy profesjonalne wsparcie techniczne. Dostarczamy raporty podsumowujące działania na stronie.

Zobacz też:

Potrzebujesz skutecznego pozycjonowania? Darmowa Wycena SEO

Masz pytania?Agencja Interaktywna

Pisz lub dzwoń!Outsourcing IT

Pomagamy, doradzamy i rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

NextGen Group
ul. Rot. W. Pileckiego 26
48-300 Nysa
NIP: 7532344011

Email: [email protected]
Telefon: 533 22 22 30

Godziny pracy: Pon - Pt, 09:30 - 17:30
Polityka prywatności

Z naszych usług skorzystali m.in:

Zobacz więcej naszych klientów