Poznaj WooCommerce! Sklep internetowy w WordPress

WooCommerce to jedno z najlepszych dostępnych na rynku, elastycznych narzędzi do tworzenia funkcjonalnych sklepów internetowych. To wtyczka dla stron, stworzonych w oparciu o najpopularniejszy na świecie i najbardziej wydajny WordPress. WooCommerce to rozwiązanie, które pozwala na zbudowanie łatwego w obsłudze, funkcjonalnego sklepu, który umożliwia optymalne ... Kliknij aby przeczytać więcej!

WooCommerce to jedno z najlepszych dostępnych na rynku, elastycznych narzędzi do tworzenia funkcjonalnych sklepów internetowych. To wtyczka dla stron, stworzonych w oparciu o najpopularniejszy na świecie i najbardziej wydajny  WordPress. WooCommerce to rozwiązanie, które pozwala na zbudowanie łatwego w obsłudze, funkcjonalnego sklepu, który umożliwia optymalne dopasowanie do potrzeb przedsiębiorcy.

Jak działa WooCommerce?

WooCommerce jest darmową wtyczką do stron opartych o CMS WordPress, dzięki której zwykła strona internetowa zostaje wyposażona w funkcjonalność sklepu internetowego. WooCommerce umożliwia prowadzenie sprzedaży zarówno produktów fizycznych, jak i usług czy produktów cyfrowych, we wszystkich kształtach i rozmiarach oraz w wielu konfiguracjach. Wtyczka oferuje wstępnie przygotowane szablony i strukturę sklepu, ze wszystkimi potrzebnymi podstronami i narzędziami. Strona oparta na WooCommerce posiada w standardzie niezbędne narzędzia do prowadzenia prostego i funkcjonalnego sklepu.

W chwili gdy sklep się  dynamicznie rozrasta i potrzebuje nowych funkcjonalności wtyczkę można programować, rozszerzać funkcjonalnym oprogramowaniem zewnętrznym. Zarządzanie treściami na stronie nie wymaga zaawansowanego szkolenia administracyjnego, czyli praktycznie każdy może zacząć prowadzić swój sklep, nawet bez wiedzy i umiejętności z zakresu tworzenia stron internetowych. Każdy jest w stanie samodzielnie edytować, dodawać nowe produkty i treści w swoim sklepie. Duże ułatwienie stanowi  także bezpłatna aplikacja mobilna WooCommerce (Android i iOS), która umożliwia zarządzanie sklepem w podróży.

Chcesz aby Twoja strona była w TOP10 wyników w Google? Pomożemy Ci w tym!

Zalety WooCommerce

Woocommerce. Małe paczki na klawiaturze laptopa.WordPressWooCommerce są darmowe i mają bogate możliwości tworzenia i konfiguracji sklepu oraz personalizacji jego wyglądu, dzięki szablonom i wtyczkom, które zapewniają prostą integrację funkcji e-commerce. W oparciu o platformę WordPress, która zgromadziła wokół siebie liczną społeczność, z łatwością można odnaleźć osoby albo firmy, które pomogą rozwijać sklep.W bardzo prosty sposób można też dostosować go do panujących realiów.

WooCommerce umożliwia m.in.: swobodne edytowanie stron i podstron sklepu, dodawanie opcji płatności online, produktów, usług, kategorii, tagów, kuponów rabatowych, zarządzanie kontem zakupowym, kontami klientów, zamówieniami, konfigurację kosztów dostawy i płatności, e-maili z powiadomieniami, przeglądanie raportów zakupowych, personalizację sklepu, konfigurację ustawień, automatyzację sprzedaży, tworzenie zaawansowanych produktów, czy zautomatyzowanie obliczeń podatkowych.

Moc możliwości 

Popularność sklepów internetowych opartych o WooCommerce spowodowana jest prostą obsługą sprzedaży produktów, administracji sklepem oraz możliwością  różnorodnych modyfikacji  oraz rozwoju. Co tak naprawdę to oznacza? Wtyczka zapewnia wiele możliwości, na przykład:

  • dostępne opcje płatności: PayPal, PayU, przelewy24, DotPay, TPay ,Stripe , PayPal , Square, Amazon Pay oraz płatność kartą kredytową lub płatność kartą debetową; 
  • integrację z lokalnymi i globalnymi przewoźnikami: Poczta Polska, DPD, DHL, InPost, Paczka w Ruchu itp.; 
  • integrację z systemami do fakturowania, m.in: inFakt, wFirma, iFirma;
  • sprzedaż produktów cyfrowych, np.: ebooki, poradniki, pliki, programy;
  • tworzenia promocji cenowych a także obsługi bonów i rabatów;
  • integrację sklepu z porównywarkami cen, np.: Ceneo, Nokaut;
  • integrację z portalami społecznościowymi, m.in.:Facebook, Google+, Twitter;
  • zintegrowany z zewnętrznymi systemami e-mail marketingu, np.:GetResponse, MailChimp;
  • integrację z  Google Analytics;
  • zarządzanie statusem zamówień z możliwością powiadamiania klienta (wiadomość mail lub SMS).

Dla kogo WooCommerce?

WooCommerce. Pracownik sprawdzający i pakujący zamówienia

Połączenie WordPressa i WooCommerce stanowi zarówno szybki, przyjazny jak i bezpieczny sposób na stworzenie sklepu internetowego. To narzędzie aktualizowane na bieżąco przez Automattic, twórców WooCommerce. Warto jednak pamiętać, aby nie przesadzić z liczbą rozszerzeń. Najlepiej instalować wtyczki tylko ze sprawdzonych źródeł i aktualizować je zawsze wtedy, gdy tylko pojawiają się ich nowsze wersje. System WooCommerce jest stworzony przede wszystkim dla nastawionych na szybki rozwój. Idealnie sprawdzi się wśród małych i średnich sklepów, które unikają uzależnia od platform abonamentowych.

Na stworzenie sklepu opartego o WooCommerce decyduje się wiele osób, które wcześniej prowadziły blogi, portale lub strony administrowane przez WordPress i postanowiły rozbudować je o opcje sprzedażowy. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją sprzedaż w Internecie, lecz obawiają się zbyt dużych inwestycji. Ponieważ WooCommerce jest systemem otwartym, umożliwiającym modyfikację kodu i dostosowywanie go do indywidualnych potrzeb, szczególnie chętnie korzystają z niego firmy nastawione na prowadzenie stabilnych i profesjonalnych działań sprzedażowych oraz zrównoważony rozwój w Internecie.

Dlaczego warto wybrać WooCommerce?

Woocommerce. Kurier dostarcza paczkę ze sklepuKluczowy argumentem przy podejmowaniu decyzji o wyborze sklepu opartego o WooComerce zazwyczaj jest cena. Sklep internetowy WooComerce jest relatywnie niedrogim rozwiązaniem. Jeżeli posiadasz już stronę WordPress, możesz zainstalować wtyczkę i uruchomić sprzedaż na istniejącej już stronie. Tę zaletę docenią zwłaszcza  osoby, które znają środowisko i funkcjonalność tego systemu. Instalacja WooCommerce sprowadza się tak naprawdę do poprawnej konfiguracji w panelu WordPress.

Jeżeli  nie posiadasz jeszcze strony, kosztem który musisz wziąć pod uwagę, jest w tym wypadku hosting i serwer, na którym możesz zainstalować system. Kwota startowa dla sklepu internetowego opartego na WooCommerce jest uzależniona od tego, czego potrzebujesz i w jakie funkcjonalności chcesz wyposażyć sklep. W przypadku najnowszych wersji komercyjnych wtyczek należy liczyć się z dodatkowymi wydatkami. 

Projektowanie sklepu WooCommerce zaczyna się od wybranego motywu. Dostępne są setki darmowych i płatnych motywów, (w tym Storefront firmy Automattic) kompatybilnych z WooCommerce. W Internecie można znaleźć gotowe motywy, bezpłatne i premium, które pozwalają na dowolną modyfikację wyglądu, układu elementów czy funkcjonalności sklepu. Wolisz jednak coś bardziej spersonalizowanego i efektownego? Nie ma problemu! Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a my utworzymy dla Ciebie indywidualny projekt graficzny!

WooCommerce jest wtyczką, posiadającą setki rozszerzeń, które są najłatwiejszym sposobem na wzrost funkcjonalności sklepu. W razie potrzeby wystarczy wyszukać odpowiednią wtyczkę i wybrać to rozszerzenie, które najbardziej pasuje do aktualnych oczekiwań. Istnieją setki oficjalnych rozszerzeń sprawdzonych przez programistów WooCommerce dostępnych na rynku WooCommerce.com, a wiele w repozytorium WordPress.org i w Internecie. 

W odróżnieniu od sklepów abonamentowych, dzięki platformie WordPress masz pełną kontrolę nad działaniem i wyglądem Twojego sklepu. Możesz dodawać i usuwać rozszerzenia, zmieniać wygląd sklepu i zmieniać motywy, hosty lub dostawców usług płatniczych. Masz również dostęp do kodu WordPress, WooCommerce i przy wsparciu specjalistów możesz stworzyć sklep dedykowany i dopasować funkcjonalność do indywidualnych potrzeb.

 

Jako Agencja Interaktywna wytyczamy drogę od startu do rentowności sklepu!

WooCommerce jest funkcjonalnym i elastycznym rozwiązaniem umożliwiającym uruchomienia spersonalizowanego sklepu internetowego. Szeroka dostępność wtyczek darmowych i płatnych powoduje, że jego popularność wzrasta z roku na rok. Mnogość tworzonych przez społeczność dodatków, wtyczek, motywów i stosunkowo krótki czas realizacji projektów opartych na tym rozwiązaniu, to niezaprzeczalne atuty. Jeżeli więc potrzebujesz estetycznego sklepu, przyjaznego dla odbiorcy, o łatwym sposobie zarządzania warto wziąć pod uwagę profesjonalny zespół wyspecjalizowanych pracowników, który pomoże wdrożyć lub rozwinąć nowoczesny sklep na WooCommerce. Sprawdź nasze portfolioznajdują się tam również sklepy oparte o WooCommerce!

Agencja Interaktywna NextGen Group zajmuje się projektowaniem, wdrażaniem, instalacją i obsługą sklepów internetowych. Dodatkowo klientom, którzy nie mają czasu na zarządzanie własnym sklepem, jak również tym, którzy chcą swój sklep rozwijać o nowe funkcjonalności lub rozbudować asortyment, agencja oferuje usługi administracji wraz z gwarancją i wsparciem powdrożeniowym. W ramach działań marketingowych NextGen Group zapewnia kompleksowy audyt witryny, administrację pod kątem SEO i marketingu w wyszukiwarkach oraz bieżącą optymalizację sklepu. Masz pytania? Napisz do nas lub zadzwoń, a chętnie odpowiemy na wszystkie Twoja pytania!

 

Zobacz też:

Potrzebujesz skutecznego pozycjonowania? Darmowa Wycena SEO

Masz pytania?Agencja Interaktywna

Pisz lub dzwoń!Outsourcing IT

Pomagamy, doradzamy i rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

NextGen Group, ul. Rot. W. Pileckiego 26
48-300 Nysa, NIP: 7532344011

Email: [email protected]
Telefon: 533 22 22 30

Godziny pracy: Pon - Pt, 09:30 - 17:30
Polityka prywatności

Z naszych usług skorzystali m.in:

Zobacz więcej naszych klientów